با حضور نماینده نهاد مقام معظم رهبری و اساتید نخبه فرهنگی واحد فیروزکوه برگزارشد : هم اندیشی با موضوع بررسی راه کارهای ارتقای سطح فرهنگ دانشگاهی در مجتمع فرهنگی چالوس

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۹ کد : ۱۴۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۴۵
با حضور نماینده نهاد مقام معظم رهبری و اساتید نخبه فرهنگی واحد فیروزکوه برگزارشد : هم اندیشی با موضوع بررسی راه کارهای ارتقای سطح فرهنگ دانشگاهی در مجتمع فرهنگی چالوس به گزارش خبرنگاردانشجویی ، با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سراج نماینده نهاد مقام معظم رهبری در واحد های شرق استان تهران و جمعی از اساتید برجسته و نخبگان فرهنگی واحد فیروزکوه ، سومین جلسه هم اندیشی فرهنگی تحت عنوان : بررسی راه کارهای ارتقای سطح فرهنگ دانشگاهیان در مرکز فرهنگی چالوس دانشگاه آزاد اسلامی برگزارشد .
با حضور نماینده نهاد مقام معظم رهبری و اساتید نخبه فرهنگی واحد فیروزکوه برگزارشد :  هم اندیشی با موضوع بررسی راه کارهای ارتقای سطح فرهنگ دانشگاهی در مجتمع فرهنگی چالوس

با حضور نماینده نهاد مقام معظم رهبری و اساتید نخبه فرهنگی واحد فیروزکوه برگزارشد :

هم اندیشی با موضوع بررسی راه کارهای ارتقای سطح فرهنگ دانشگاهی در مجتمع فرهنگی چالوس

به گزارش خبرنگاردانشجویی ، با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سراج نماینده نهاد مقام معظم رهبری در واحد های شرق استان تهران و جمعی از اساتید برجسته و نخبگان فرهنگی واحد فیروزکوه ، سومین جلسه هم اندیشی فرهنگی تحت عنوان : بررسی راه کارهای ارتقای سطح فرهنگ دانشگاهیان در مرکز فرهنگی چالوس دانشگاه آزاد اسلامی برگزارشد .

دراین هم اندیشی دوروزه ، طی سه نوبت اساتید به ارائه راه کارها و پیشنهادات فرهنگی پرداختند و نهایتا موارد مطرح شده مورد جمع بندی و نتیجه گیری قرار گرفت .

دکترمرتضی ، دبیر برگزاری هم اندیشی اساتید و مدیر گروه معارف واحد فیروزکوه طی مصاحبه ای اختصاصی گفت : وجود و بکارگیری شبکه های مجازی و فرگیرشدن آن دربین جوانان ضمن مزایای فراوانی که دارد آسیب های اجتماعی خطر ناکی را نیز به وجود آورده است که مهم ترین آن ها گسست فرهنگی و ایجاد لایه های فساد در بین جوانان ایران اسلامی می باشد .

این استاد برجسته فرهنگی غفلت از اسیب های شبکه های اجتماعی را غیر قابل جبران دانسته و تاکید کردند متاسفانه در طی این سالیان اخیر بی توجهی به ورود و ظهور پدیده شبکه های اجتماعی باعث شده است تا برخی بی اخلاقی های اجتماعی و معضلات وابسته به آن رشد چشمگیری داشته باشد .

ایشان مهمترین راه کارهای ارائه شده در هم اندیشی اساتید را خلاصه در آموزش و آگاهی بخشی به جوانان و خانواده های آنها در رابطه با استفاده صحیح از این پدیده غیر قابل انکار دانست .

همچنین حجت الاسلام حاج ابراهیم سراج ، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در واحد های شرق استان تهران ، استفاده از شبکه های اجتماعی را در راستای فعالیت های فرهنگی و آگاهی بخشی به جوانان بهترین راه کار مقابله با جنبه های منفی و معضلات دانست و از مسئولین فرهنگی خواست تا با مدیریت فضای مجازی و انتشار مفاهیم اخلاقی و دینی از این فضا به عنوان یک فرصت برای ارتباط با جوانان دانشجو استفاده کنند . ایشان اشنایی مدیران فرهنگی را با این فضا های مجازی از ضروریات دانستند .

مهدی سالاریه ، سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی نیز در پایان از مجموعه اساتید حاضر و سایر افراد صاحب نظر در عرصه فرهنگ خواستند تا ضمن تداوم کارشناسی در حوزه هایی که مطرح شده است راه کارهایی علمی و مبتنی بر واقعیت و اجرا را به دبیر خانه هم اندیشی ارائه نموده و با اجرای طرح های پژوهشی فرهنگی در موضوعات مرتبط کار کارشناسی دقیق را چاشنی مطالبی کنند که در این جلسات مطرح شده است .

ایشان بخشی از بودجه فرهنگی را در خصوص تحقیق و پژوهش فرهنگی و شناخت معضلات و چالش های پیرامون ارائه کرده و گفتند : الحمدا... با برنامه ریزی هایی که انجام شده هم اکنون بودجه بسیار مناسبی برای این امر درنظر گرفته شده است که شایسته است اساتید علاقه مند با همت مضاعف از این فرصت عالی استفاده بهینه کنند و دست کمک مجموعه فرهنگی دانشگاه به سمت شما عزیزان همواره دراز می باشد .

این هم اندیشی فرهنگی که در مجموعه فرهنگی تفریحی چالوس که مربوطبه سمای استان مازندران می باشد در فضایی مملو از امید به تحولات مثبت اینده پس از وروز بحث و تبادل نظر به پایان رسید .

– مهدی سالاریه روابط عمومی واحد فیروزکوه


توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این خبر را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست‌ها و پیام‌ها به بخش مربوطه ( تماس با ما ) مراجعه فرمایید.
رای

نظر شما :