با حضورجمع کثیری از نمازگزاران جمعه : • مراسم سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی نمازجمعه شهرستان فیروزکوه برگزارشد .

۰۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۶ کد : ۱۴۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۸۹
با حضورجمع کثیری از نمازگزاران جمعه : • مراسم سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی نمازجمعه شهرستان فیروزکوه برگزارشد . به گزارش خبرنگاردانشجویی ، در روزسوم شعبان ، میلاد سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ، با حضور صدها نفراز مومنین و نمازگزاران جمعه ، مراسم سی وسومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد جمع شهرستان فیروزکوه ، مصلی نمازجمعه این شهرستان با شکوه هرچه تمام تر برگزارشد .
با حضورجمع کثیری از نمازگزاران جمعه  :  •	مراسم سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی نمازجمعه شهرستان فیروزکوه برگزارشد .

با حضورجمع کثیری از نمازگزاران جمعه  :

  • مراسم سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی نمازجمعه شهرستان فیروزکوه برگزارشد .

به گزارش خبرنگاردانشجویی ، در روزسوم شعبان ،  میلاد سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ، با حضور صدها نفراز مومنین و نمازگزاران جمعه ، مراسم سی وسومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد جمع شهرستان فیروزکوه ، مصلی نمازجمعه این شهرستان با شکوه هرچه تمام تر برگزارشد .

دراین مراسم که حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی و جمعی از مسئولین شهرستانی نیز حضورداشتند ، ابتدا قرائت قرآن بصورت جمع خوانی توسط جمعی از پرسنل این واحد و نمازگزاران جمعه انجام شد . سپس یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارات (ع) در وصف میلاد امام حسین (ع) و برادر گرامیشان حضرا عباس (ع) ،  شعرخوانی و مدیحه سرایی نمودند و در ادامه نیز حجت الاسلام دکتر رستمی ریاست واحد فیروزکوه به بیان نکات با اهمیتی درخصوص خدمات دانشگاه آزاد اسلامی برای نمازگزاران جمعه پرداختند .

حجت الاسلام دکتر رستمی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بخصوص میلاد امام حسین (ع) و گرامی داشت 31 اردیبهشت سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و 28 اردیبهشت سالروز تاسیس واحد فیروزکوه ، توضیح دادند ، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان ، توانسته است بدون اتکا به بودجه نفت ، ضمن ایجاد 40 هزار فرصت شغلی  ، بیش از یک میلیون هفتصد هزار فارغ التحصیل ، از میلیارد ها دلار خروج ارز از کشور جلوگیری کرده ، به قول مقام معظم رهبری واقعا امیدی باشد برای سیل مشتاقان به تحصیلات تکمیلی برای کشور .

ایشان این دانشگاه مردمی اسلامی را یک دانشگاه انقلابی و در خط ولایت توصیف کردند که توانسته است با تولید علم و دانش کشور را از واردات متخصصین و خروج مغز ها و استعداد ها بیمه نماید .

ریاست واحد فیروزکوه  دستاوردهای علمی ، فرهنگی و پژوهشی این دانشگاه را برای کشور برشمردند و توضیح دادند ، این خدمات اگر قرار بود توسط دانشگاه های دولتی ارائه شود قطعا بارمالی بسیار سنگینی ایجاد می کرد که براوردن آن از عهده دولت خارج بود لیکن با اتکا به مردم و حمایت های الهی تاکنون توانسته ایم مسیر توسعه علمی و پژوهشی و فرهنگی را با موفقیت پیش ببریم .

دکتر رستمی موفقیت های ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی را مرهون برکت کمک نقدی حضرت امام (ره) درسال 61 و دعای خیر ایشان و همچنین مدیریت حاکم بر مجموعه دانشگاه و نهایتا حمایت های مردمی دانستند و از مردم و مسئولین  خواستند حمایت های خودرا از این مجموعه حفظ کنند . 

در خطبه های نمازجمعه نیز ، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان فیروزکوه ، ضمن تقدیر از خدمات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه این دانشگاه در شهرستان فیروزکوه گفت : انصافا خدمات این دانشگاه به جامعه اسلامی ایران عزیزمان وصف ناپذیر است .

امام جمعه فیروزکوه ادامه داد ، دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه ای است که توانسته بدون اتکا به بودجه نفتی ، بزرگترین دستاوردهای علمی ، پژوهشی و فرهنگی را برای کشور ایجاد کند . انسان سازی یک تکلیف الهی است که دانشگاه آزاد اسلامی دراین عرصه موفق بوده است .

ایشان از مدیریت دانشگاه در واحد فیروزکوه تقدیر و تشکر کردند و افزودند انصافا در دورانی که حجت السلام والمسلمین دکتر رستمی مسئولیت واحد فیروزکوه را پذیرفته اند توسعه بسیار خوبی از لحاظ رشته های جدید و کارهای علمی ، فرهنگی و پژوهشی ایجاد شده است که آینده بسیار روشن و امیدوار کننده ای را برای کشور و منطقه رقم زده است .

امام جمعه فیروزکوه نیز از مسئولین کشوری و شهرستانی خواستند تا با حمایت های عملی از این دانشگاه مردمی به توصیه حضرت امام (ره) درخصوص دانشگاه آزاد اسلامی عمل کنند .

لازم به توضیح است که در حین برگزاری این مراسم برشورهایی در خصوص عملکرد واحد فیروزکوه دربین نمازگزارن جمعه توزیع گردید .

مهدی سالاریه روابط عمومی واحد فیروزکوه


توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این خبر را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست‌ها و پیام‌ها به بخش مربوطه ( تماس با ما ) مراجعه فرمایید.
رای

نظر شما :